| Место происхождения: | Китай |
|---|---|
| Фирменное наименование: | SAFEGAS |
| Сертификация: | CNEX CE ISO9001, ISO14001, ISO45001 |
| Номер модели: | YT-95H |
| Количество мин заказа: | 1 |
| Цена: | обсуждаемый |
| Упаковывая детали: | Картонная коробка |
| Время доставки: | 3 рабочих дня |
| Условия оплаты: | Т/Т, Вестерн Юнион |
| Поставка способности: | 1000 штук в месяц |
| Газ обнаружен: | SO2 | Диапазон: | 0-100ppm |
|---|---|---|---|
| Resolusion: | 0,1 ч/млн | Тип датчика: | Электрохимический |
| HS -код: | 9027100090 | Размеры: | 180 мм × 150 мм × 90 мм |
| Масса: | менее 1,6 кг | Взрывозащищенный класс: | Бывший d IIC T6 Gb |
| Отображать: | ЖК-дисплей | Повторяемость: | ≤ ± 1% |
| Нулевая смена ((F.S./год): | ≤ ± 1% |
High-precision Fixed SO2 Gas Detector with diffusion detection principle, designed for industrial safety applications.
YT-95H/YT-95H-A series is a cost-effective explosion-proof transmitter for the detection of flammable gases and toxic gases. Features 3-wire 4 to 20 mA analog output with relays and RS485 Modbus protocol for compatibility with most control systems. Third-party components such as horns, warning lights, and fans can be integrated into the system. Optional wireless function allows operators to view data remotely on laptops, mobile phones, or cloud systems.
| Parameter | Details |
|---|---|
| Gas Detected | SO2 |
| Detection Principle | Electrochemical |
| Measure Range | Specified according to application |
| Resolution | Specified according to application |
| Accuracy | ≤±2-5%FS (depending on the specific sensor) |
| Response Time (T90) | 15-30s (depending on the specific sensor) |
| Repeatability | ≤±1% |
| Zero Shift | ≤±1% (F.S./year) |
| Display | 4 digits Nixie tube display |
| Connection Mode | G1/2 external thread explosion-proof flexible pipe |
| Thread Size | M45*2mm |
| Temperature | -20℃ ~ 50℃ |
| Humidity | 0-95%RH (no condensation) |
| Material Case | Die-cast aluminum, Sensor housing: aluminum alloy or 316 stainless steel |
| Power | 12-36V DC |
| Dimensions | 180×150×90mm |
| Weight | ≤1.6kg |
| Explosion-proof Grade | Ex d IIC T6 Gb |
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()
![]()